FW-50-02-F-D-540-071
Part Number:
FW-50-02-F-D-540-071
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.686" (17.424mm)
Length - Post (Mating) :
0.071" (1.803mm)
Length - Stack Height :
0.540" (13.716mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)