FW-15-04-F-D-607-102
Part Number:
FW-15-04-F-D-607-102
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.799" (20.295mm)
Length - Post (Mating) :
0.102" (2.591mm)
Length - Stack Height :
0.607" (15.418mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)