FW-40-04-F-D-550-159
Part Number:
FW-40-04-F-D-550-159
Description:
CONN HDR 80POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.799" (20.295mm)
Length - Post (Mating) :
0.159" (4.039mm)
Length - Stack Height :
0.550" (13.970mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)