FW-03-05-G-D-344-079-A
Part Number:
FW-03-05-G-D-344-079-A
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.423" (10.744mm)
Length - Post (Mating) :
0.079" (2.007mm)
Length - Stack Height :
0.344" (8.738mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)