FW-44-05-F-D-393-083-A
Part Number:
FW-44-05-F-D-393-083-A
Description:
CONN HDR 88POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.476" (12.090mm)
Length - Post (Mating) :
0.083" (2.108mm)
Length - Stack Height :
0.393" (9.982mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)