FW-50-04-F-D-416-065-ES
Part Number:
FW-50-04-F-D-416-065-ES
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.571" (14.503mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.416" (10.566mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)