FW-40-05-F-D-300-101-A
Part Number:
FW-40-05-F-D-300-101-A
Description:
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.401" (10.185mm)
Length - Post (Mating) :
0.101" (2.565mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)