FW-16-04-F-D-472-125
Part Number:
FW-16-04-F-D-472-125
Description:
CONN HDR 32POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.687" (17.450mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.472" (11.989mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)