FW-16-05-F-D-414-150-A
Part Number:
FW-16-05-F-D-414-150-A
Description:
CONN HDR 32POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.564" (14.326mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.414" (10.516mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)