FW-40-05-F-D-411-157
Part Number:
FW-40-05-F-D-411-157
Description:
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.568" (14.427mm)
Length - Post (Mating) :
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height :
0.411" (10.439mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)