FW-42-05-F-D-411-065-A
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
FW-42-05-F-D-411-065-A
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 84POS 0.05 STACK SMD
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.476" (12.090mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.411" (10.439mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
84
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)