FW-17-02-F-D-504-078
Part Number:
FW-17-02-F-D-504-078
Description:
CONN HDR 34POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.657" (16.688mm)
Length - Post (Mating) :
0.078" (1.981mm)
Length - Stack Height :
0.504" (12.802mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)