FW-34-03-F-D-306-073
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
FW-34-03-F-D-306-073
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 68POS 0.05 STACK SMD
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.379" (9.627mm)
Length - Post (Mating) :
0.073" (1.854mm)
Length - Stack Height :
0.306" (7.772mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
68
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)