FW-17-04-F-D-118-592
Part Number:
FW-17-04-F-D-118-592
Description:
CONN HDR 34POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.800" (20.320mm)
Length - Post (Mating) :
0.592" (15.037mm)
Length - Stack Height :
0.118" (2.997mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)