FW-50-03-G-D-251-118-P
Part Number:
FW-50-03-G-D-251-118-P
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.369" (9.373mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.251" (6.375mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)