FW-45-05-F-D-342-134-P
Part Number:
FW-45-05-F-D-342-134-P
Description:
CONN HDR 90POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.476" (12.090mm)
Length - Post (Mating) :
0.134" (3.404mm)
Length - Stack Height :
0.342" (8.686mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
90
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)