FW-09-02-F-D-590-112
Part Number:
FW-09-02-F-D-590-112
Description:
CONN HDR 18POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.777" (19.736mm)
Length - Post (Mating) :
0.112" (2.845mm)
Length - Stack Height :
0.590" (14.986mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)