FW-25-05-L-D-453-118-A
Part Number:
FW-25-05-L-D-453-118-A
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.571" (14.503mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.453" (11.506mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)