FW-09-03-F-D-314-065-A
Part Number:
FW-09-03-F-D-314-065-A
Description:
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.379" (9.627mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.314" (7.976mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)