FW-25-05-LM-D-480-168
Part Number:
FW-25-05-LM-D-480-168
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.648" (16.469mm)
Length - Post (Mating) :
0.168" (4.267mm)
Length - Stack Height :
0.480" (12.192mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)