FW-04-03-F-D-197-165-TR
Part Number:
FW-04-03-F-D-197-165-TR
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.362" (9.195mm)
Length - Post (Mating) :
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height :
0.197" (5.004mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)