FW-40-05-G-D-579-096-P
Part Number:
FW-40-05-G-D-579-096-P
Description:
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.675" (17.145mm)
Length - Post (Mating) :
0.096" (2.438mm)
Length - Stack Height :
0.579" (14.707mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)