FW-20-05-F-D-536-065
Part Number:
FW-20-05-F-D-536-065
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.601" (15.265mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.536" (13.614mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)