FW-40-05-H-D-447-075-ES-A
Part Number:
FW-40-05-H-D-447-075-ES-A
Description:
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.522" (13.259mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.447" (11.354mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)