FW-40-05-L-D-372-150-A-P
Part Number:
FW-40-05-L-D-372-150-A-P
Description:
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.522" (13.259mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.372" (9.449mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)