FW-25-03-G-D-293-090-A
Part Number:
FW-25-03-G-D-293-090-A
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.383" (9.728mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.293" (7.442mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)