FW-50-05-F-D-412-150
Part Number:
FW-50-05-F-D-412-150
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.562" (14.275mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.412" (10.465mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)