FW-20-05-G-D-438-075-EP
Part Number:
FW-20-05-G-D-438-075-EP
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.513" (13.030mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.438" (11.125mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)