FW-15-04-F-D-275-138
Part Number:
FW-15-04-F-D-275-138
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.503" (12.776mm)
Length - Post (Mating) :
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height :
0.275" (6.985mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)