FW-50-05-F-D-532-137
Part Number:
FW-50-05-F-D-532-137
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.669" (16.993mm)
Length - Post (Mating) :
0.137" (3.480mm)
Length - Stack Height :
0.532" (13.513mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)