FW-25-03-L-D-221-093-A-P
Part Number:
FW-25-03-L-D-221-093-A-P
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.314" (7.976mm)
Length - Post (Mating) :
0.093" (2.362mm)
Length - Stack Height :
0.221" (5.613mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)