FW-20-05-L-D-349-075-EP-A
Part Number:
FW-20-05-L-D-349-075-EP-A
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.424" (10.770mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.349" (8.865mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)