FW-20-05-L-D-401-065-ES-A
Part Number:
FW-20-05-L-D-401-065-ES-A
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.466" (11.836mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.401" (10.185mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)