FW-15-05-F-D-314-210-A
Part Number:
FW-15-05-F-D-314-210-A
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.524" (13.310mm)
Length - Post (Mating) :
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height :
0.314" (7.976mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)