FW-05-05-FM-D-268-228-A-TR
Part Number:
FW-05-05-FM-D-268-228-A-TR
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.496" (12.598mm)
Length - Post (Mating) :
0.228" (5.791mm)
Length - Stack Height :
0.268" (6.807mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)