FW-09-05-G-D-343-075-P-TR
Part Number:
FW-09-05-G-D-343-075-P-TR
Description:
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.418" (10.617mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.343" (8.712mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)