FW-43-05-G-D-446-160-A-P
Part Number:
FW-43-05-G-D-446-160-A-P
Description:
CONN HDR 86POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.606" (15.392mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.446" (11.328mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
86
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)