FW-25-05-L-D-582-075-ES-A
Part Number:
FW-25-05-L-D-582-075-ES-A
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.657" (16.688mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.582" (14.783mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)