FW-25-05-L-D-594-075-ES-A
Part Number:
FW-25-05-L-D-594-075-ES-A
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.669" (17.000mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.594" (15.088mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)