FW-05-05-L-D-305-157-A-P-TR
Part Number:
FW-05-05-L-D-305-157-A-P-TR
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.462" (11.735mm)
Length - Post (Mating) :
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height :
0.305" (7.747mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)