FW-06-01-F-D-203-066
Part Number:
FW-06-01-F-D-203-066
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.314" (7.976mm)
Length - Post (Mating) :
0.066" (1.676mm)
Length - Stack Height :
0.203" (5.156mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)