FW-10-05-G-D-275-394-A-TR
Part Number:
FW-10-05-G-D-275-394-A-TR
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.669" (16.993mm)
Length - Post (Mating) :
0.394" (10.008mm)
Length - Stack Height :
0.275" (6.985mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)