FW-10-05-G-D-382-070-A-P-TR
Part Number:
FW-10-05-G-D-382-070-A-P-TR
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.452" (11.481mm)
Length - Post (Mating) :
0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height :
0.382" (9.703mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)