FW-10-05-G-D-395-166-P-TR
Part Number:
FW-10-05-G-D-395-166-P-TR
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.561" (14.250mm)
Length - Post (Mating) :
0.166" (4.216mm)
Length - Stack Height :
0.395" (10.033mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)