FW-10-05-G-D-425-236-A-P-TR
Part Number:
FW-10-05-G-D-425-236-A-P-TR
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.661" (16.789mm)
Length - Post (Mating) :
0.236" (5.994mm)
Length - Stack Height :
0.425" (10.800mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)