FW-15-05-F-D-345-089-TR
Part Number:
FW-15-05-F-D-345-089-TR
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.434" (11.024mm)
Length - Post (Mating) :
0.089" (2.261mm)
Length - Stack Height :
0.345" (8.763mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)