FW-10-05-L-D-360-133-P-TR
Part Number:
FW-10-05-L-D-360-133-P-TR
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.493" (12.522mm)
Length - Post (Mating) :
0.133" (3.378mm)
Length - Stack Height :
0.360" (9.144mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)