FW-26-02-F-D-371-150
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
FW-26-02-F-D-371-150
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 52POS 0.05 STACK T/H
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.596" (15.138mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.371" (9.423mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
52
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)