FW-10-05-F-D-278-153
Part Number:
FW-10-05-F-D-278-153
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.431" (10.947mm)
Length - Post (Mating) :
0.153" (3.886mm)
Length - Stack Height :
0.278" (7.061mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)