FW-30-05-F-D-450-172-A
Part Number:
FW-30-05-F-D-450-172-A
Description:
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.622" (15.800mm)
Length - Post (Mating) :
0.172" (4.369mm)
Length - Stack Height :
0.450" (11.430mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)